Sztuka

Czym jest w dzisiejszych czasach sztuka? Kultura? Czy jesteśmy społeczeństwem gotowym przyjąć artystów, czy artyści nie są doceniani i zostaną na nowo „odkryci” za lat kilka, kilkanaście czy kilkaset – jak kiedyś było?

mikrofonW dzisiejszych czasach sztuką można nazwać wiele rzeczy. W dobie internetu zdecydowanie łatwiej jest się pokazać  całemu światu, wystarczy nagrać się albo umieścić swoje dzieło w sieci i już zaczyna ono żyć własnym życiem i idzie w świat. Są tego dobre i złe strony. W dodatku jest masa programów – talent show – do których dostają się osoby, które naprawdę mają co pokazać światu. Niestety – przez tą wielką ilość artystów – trudno stać się tym jednym jedynym, kochanym przez wszystkich. Dziś więcej ma do powiedzenia menager, który potrafi wypromować swojego podopiecznego niż artysta, który jest naprawdę dobry. Wielkie znaczenie mają też środki, jakie się wydaje na promocje. Tak więc nie rzadko – osoby z wielkim talentem zostają „zgubione” w ilości oferowanej dziś kultury…

Kim jestem? Jestem wokalistką – ale to robię hobbistycznie, bo niestety – mając dwójkę dzieci i dom na utrzymaniu – nie mogę sobie pozwolić tylko na sezonowe zajęcie, muszę mieć stabilną sytuację – więc pracuję również w korporacji i na co dzień spotkać mnie można za biurkiem.
Zapraszam więc na mojego bloga o sztuce, o kulturze, o życiu, o dzieciach i wielu, wielu innych sprawach;)